+420 704 384 480

(po-pá: 8-16 hod)

info@mikoma.cz

Ananas kousky

Ananas původně pochází z Jižní Ameriky, ale už v předkolumbovských dobách ho indiáni rozšířili po celé Střední Americe a karibské oblasti. Zde se s ním roku 1493 seznámila výprava Kryštofa Kolumba. Odtud byly rostliny dopraveny do Evropy, kde začaly pokusy s pěstováním. Ananas totiž nevydržel dlouhou cestu z Ameriky do Evropy, takže pěstování ve sklenících se jevilo jako dobrý nápad. Výnosy byly nicméně malé a pěstování nákladné. Ananas se tedy začal vysazovat na destinacích blíže Evropě, ale pouze tam, kde dokázal růst bez větší péče. Státy jako Filipíny, Indie, Moluky a východní pobřeží Afriky se tak staly zásobárnou ananasu pro zákazníky v Evropě.

Zdravotní výhody

Hojení ran a zánětů - v ananasu se přirozeně vyskytuje enzym bromelin, který má podobné účinky jako enzymy produkované slinivkou. Pokud tedy Vaše slinivka nepracuje správně a těchto enzymů nevytváří dostatek, bromelin je dokáže velmi dobře nahradit. Kromě toho pomáhá s léčbou otoků, modřin a dalších vnějších poranění.
Snižuje krevní tlak - ananas je velmi bohatý na draslík, což z něj dělá skvělý zdroj tohoto prvku. Průzkumy ukazují, že jen přibližně 2% dospělých přijímá v potravě doporučenou denní dávku. Draslík je přitom pro naše tělo nezbytný. Například pomáhá snižovat krevní tlak.
Prevence astmatu - pokud pravidelně konzumujete ananas, výrazně tím snižujete riziko, že se u Vás vyvine astma. Látkou, která je za to zodpovědná, je beta-karoten.
Antioxidanty - ananas je kvalitním zdrojem antioxidantů, které chrání naše tělo před formováním volných radikálů (mohou způsobit rozvoj rakoviny). Zdraví prospěšnými látkami jsou především vitamín C, beta karoten a bromelin.

Kuchyňské využití

Náš sušený ananas má tu výhodu, že není přislazovaný ani sířený, takže se skvěle hodí do mnoha receptů. Přirozená chuť a šťavnatá dužina oživí müsli, cereálie a další sladké recepty. Skvěle se hodí i jen tak na zdravé mlsání během dne.
Vstoupit do e-shopu >>
Ananas kousky 250 g
sušený nesířený ananas
sušený ananas
jak roste ananas
Nutriční hodnoty na 100g
Energetická hodnota: 1506 kJ
360 kcal
Tuky: 0.5 g
z toho nasycené mastné kyseliny: 0 g
Sacharidy: 75 g
z toho cukry: 62 g
Bílkoviny: 2 g
Sůl: 0.05 g

0