+420 704 384 480

(po-pá: 8-16 hod)

info@mikoma.cz

Ananas lyofilizovaný

Ananas pochází z dnešní Brazílie a Evropě byl představen až díky výpravě Kryštofa Kolumba. Dovezený ananas se stal velmi oblíbenou pochoutkou mezi královskými rodinami, avšak jeho pěstování představovalo zásadní problém. Dal se pěstovat pouze ve sklenících, což bylo finančně velmi náročné. Až za mnoho desetiletí se podařilo kultivovat toto ovoce tak, aby se dalo pěstovat na Havaji a v konzervované formě ho dovážet do Evropy. Dnes tedy máme v obchodech ananas, který si před pár stovkami let mohli dovolit je ti nejbohatší lidé Evropy.

Zdravotní výhody

Zatočte s artritidou - jedním z nejopěvovanějších pozitivních účinků na lidské zdraví je schopnost ananasu redukovat záněty kloubů a svalů. Obsahuje totiž poměrně vzácný enzym zvaný bromelin, který je primárně spojován s rozpadem komplexních proteinů a silnými protizánětlivými účinky. Bromelin má také vliv na snížení dopadů artritidy na naše klouby.
Léčí kašel a nachlazení - jak již bylo zmíněno, ananas obsahuje bromelin a hodně vitamínu C. Tyto látky pomáhají předcházet respiračním onemocněním a odstraňují hlen z dýchacích cest. Vitamín C má navíc výrazně pozitivní vliv na celý imunitní systém.
Rychlejší hojení ran - jedním z často přehlížených přínosů vitamínu C je jeho důležitá role při tvorbě kolagenu. Kolagen je základní stavební jednotkou cévních stěn, kůže, vnitřních orgánů a kostí. Vysoký obsah vitamínu C v ananasu Vám pomůže rychleji uzdravit rány a zranění, navíc pomáhá chránit tělo před infekcemi a nemocemi.
Lepší cirkulace krve - měď je jedním ze základních prvků, který se účastní řady enzymatických reakcí v lidském těle. Nezastupitelná je účast mědi při tvorbě zdravých červených krvinek. Vysoký počet červených krvinek pomáhá k lepšímu okysličení různých orgánů, zvyšuje kognitivní schopnosti a slouží k prevenci nervových poruch jako je demence a Alzheimerova choroba.

Kuchyňské využití

Lyofilizovaný ananas se většinou konzumuje jako pochoutka, nicméně ho lze přidat i do jogurtů, müsli a cereálií. Pokud ho vystavíme vodě nebo vlhku, můžeme ananas rehydratovat (nasaje vodu, kterou ztratil při sušení). Vzhledem k tomu, že mrazem sušené ovoce je velmi lehké a přitom si zachovává všechny důležité látky, skvěle se hodí jako doplněk stravy pro sportovce a turisty, kteří při balení počítají každý gram. Touto pochoutkou jistě potěšíte i děti, které si na cestách rády něco zakousnou.
Vstoupit do e-shopu >>
Ananas lyofilizovaný 45 g
mrazem sušený ananas
přírodní ananas
jak se pěstuje ananas
Nutriční hodnoty na 100g
Energetická hodnota: 1500 kJ
359 kcal
Tuky: 1 g
z toho nasycené mastné kyseliny: 0.1 g
Sacharidy: 80 g
z toho cukry: 80 g
Bílkoviny: 2.9 g
Sůl: 0.02 g

0