+420 704 384 480

(po-pá: 8-16 hod)

info@mikoma.cz

Brusinky lyofilizované

Brusinky patřily k jedné ze základních potravin původních obyvatel Ameriky. Indiáni je využívali velmi často a staly se součástí jejich tradic. Dnešní Američané spoustu starých zvyků převzali, takže se můžeme setkat například s tím, že v některých státech USA se brusinky podávají na večeři v den díkuvzdání. Začátkem 19. století byly brusinky kultivovány a dnes patří k významnému vývoznímu artiklu USA. V roce 2014 byla celková plocha brusinek sklizených ve Spojených státech více než 16 400 ha.

Zdravotní výhody

Infekce močových cest - brusinka je možná nejlépe známá pro svou úlohu při prevenci infekcí močových cest, zejména u pacientů s rekurentními infekcemi. Vysoká hladina antioxidačních proanthocyanidinů pomáhá zastavit přilnutí určitých bakterií na stěny močových cest, čímž se dá účinně předcházet problémům.
Bojujte se záněty - zánět je příčinou mnoha běžných onemocnění, které se vyskytují ve vyspělých zemích, včetně onemocnění srdce, autoimunitních onemocnění, rakoviny, diabetu a dalších. Protizánětlivé potraviny jako brusinky pomáhají přirozeně bojovat proti zánětům díky vysokému obsahu antioxidantů. Antioxidanty obsahuje veškeré lesní ovoce, nicméně výzkumy ukazují, že brusinky jsou jedním z nejlepších zdrojů na naší planetě.
Zlepšete funkci imunitního systému - z mnoha studií vyplývá, že brusinky výrazně posilují náš imunitní systém. Vysoká hladina specifické látky nazývané proantokyanidin, která se vyskytuje v brusinkách, pomáhá zlepšit funkci imunitního systému (posiluje stěny střev) a tím nás chránit před běžnými (rýma, chřipka) i závažnějšími nemocemi.

Kuchyňské využití

Lyofilizované brusinky se většinou konzumují jako pochoutka, nicméně je lze přidat i do jogurtů, müsli a cereálií. Pokud je vystavíme vodě nebo vlhku, můžeme brusinky rehydratovat (nasají vodu, kterou ztratily při sušení). Vzhledem k tomu, že mrazem sušené ovoce je velmi lehké a přitom si zachovává všechny důležité látky, skvěle se hodí jako doplněk stravy pro sportovce a turisty, kteří při svých cestách počítají každý gram. Touto pochoutkou jistě potěšíte i děti, které si na cestách rády něco zakousnou.
Vstoupit do e-shopu >>
Brusinky lyofilizované 45 g
mrazem sušené brusinky
větev s brusinkami
jak rostou businky
Nutriční hodnoty na 100g
Energetická hodnota: 1210 kJ
289 kcal
Tuky: 5 g
z toho nasycené mastné kyseliny: 0.1 g
Sacharidy: 30 g
z toho cukry: 30 g
Bílkoviny: 2.7 g
Sůl: 0.03 g

0