+420 704 384 480

(po-pá: 8-16 hod)

info@mikoma.cz

Goji - Kustovnice

Plody kustovnice čínské se v čínské medicíně používají po staletí. Nejčastěji slouží jako doplněk stravy nebo se z nich připravuje chutný čaj. V tradiční čínské medicíně se goji považuje za léčivou potravinu, která podporuje vitalitu a dlouhověkost. Jako u většiny léčivých rostlin i u kustovnice se zpracovává celá rostlina - listy, kůra a kořeny. Písemné zmínky o léčivých účincích kustovnice spadají do období dynastie Ming (1368-1644). Tvrzení, že goji prodlužuje život, vzniklo z legendy, která vypráví o muži jménem Li Qing Yuen. Tento člověk prý pravidelně jedl tyto plody a dožil se požehnaného věku 252 let.

Zdravotní výhody

Skvělý zdroj antioxidantů - antioxidanty chrání naše tělo před volnými radikály, což jsou molekuly, které poškozují buňky organismu. Plody goji mají velkou antioxidační kapacitu, takže dokáží neutralizovat volné radikály.
Zlepšují duševní i tělesný stav - mnoho studií potvrzuje tvrzení, že konzumace semínek goji má pozitivní, dlouhodobý vliv na lidský organismus. Pravidelnou konzumací dodáte tělu energii, zlepšíte svůj tělesný i duševní stav, budete mít více chuti do života a zároveň se stanete odolnější vůči stresu.
Snižují krevní tlak - vysoký krevní tlak zvyšuje pravděpodobnost srdečního infarktu nebo mozkové příhody. Kustovnice působí proti zužování tepen a snižují tak krevní tlak. Redukují i hodnoty krevního tuku. Čínské studie prokázaly, že toto ovoce podporuje tvorbu enzymů, které si tělo samo vyrábí, aby zabránilo nebezpečné oxidaci cholesterolu.

Kuchyňské využití

Sušené plody goji se dají využít na tisíc způsobů, záleží do jisté míry taky na chuti k experimentování. Obecně ji asi více užijeme ve sladkých jídlech, nicméně svoje uplatnění najde i v pokrmech slaných. Asijská kuchyně je typická kombinováním chutí, takže tam můžeme najít spoustu inspirace. A samozřejmě, goji můžeme zobat taky jen tak. Rozhodně je nezapomeňte přidat do snídaňových kaší, müsli a granol. Po namočení se mohou rozmixovat do smoothies. Za vyzkoušení stojí také čaj, kdy stačí semínka zalít horkou vodou a nechat je chvilku vyluhovat.
Vstoupit do e-shopu >>
Goji - Kustovnice 250 g
sušené nesířené goji - kustovnice
sušené goji bez cukru
jak roste goji - kustovnice
Nutriční hodnoty na 100g
Energetická hodnota: 1447 kJ
346 kcal
Tuky: 4.7 g
z toho nasycené mastné kyseliny: 0.5 g
Sacharidy: 54 g
z toho cukry: 51 g
Bílkoviny: 11 g
Sůl: 0.7 g

0