+420 704 384 480

(po-pá: 8-16 hod)

info@mikoma.cz

Konopná semínka

Semena konopí jsou darem přírody. Mají nejvíce koncentrovanou bilanci bílkovin, esenciálních tuků, vitamínů a enzymů v kombinaci s relativní nepřítomností cukru, škrobů a nasycených tuků. Jedná se o jednu z nejúčinnějších dostupných potravin, které podporují lidské zdraví a dodávají tělu energii. Někdy se lidé úplně zbytečně lekají toho, že se jedná o konopí. Můžeme vás ujistit, že semínka nemají vůbec žádné negativní dopady na lidské zdraví a v žádném případě nemají halucinogenní účinky. Rozhodně je nezatracujte jen kvůli názvu.

Zdravotní výhody

Pro tělo i mysl - Pokud hledáte vegetariánský zdroj Omega-3 mastných kyselin, konopná semena jsou dobrou volbou. Omega-3 mastné kyseliny jsou esenciální tuky, které zabraňují vzniku zánětů a snižují riziko srdečních onemocnění. Také mohou pomoci se snižováním hladiny cholesterolu v krvi a krevního tlaku. Omega-3 se nacházejí v koncentrovaném množství v mozku a hrají důležitou roli při jeho správné funkci. Začněte svůj den s menší dávkou konopných semínek v jogurtu nebo müsli a posilněte tak své tělo i mysl.
Energie z proteinů - semena konopí obsahují všechny esenciální aminokyseliny, což z něj dělá kompletní zdroj bílkovin, stejně jako kuře, ryby nebo hovězí maso. Přidáním tří polévkových lžic konopných semen do jídla získáte 10 gramů vysoce kvalitních bílkovin. Skvělá volba pro vegany a vegetariány.
Dodejte tělu potřebné minerály - konopná semínka jsou bohatým zdrojem řady základních minerálů, včetně hořčíku, fosforu, železa a zinku. Tři polévkové lžíce dodají tělu 50% doporučeného denního příjmu hořčíku a fosforu, 25% zinku a 15% železa. Dostatečné množství hořčíku a fosforu je důležité pro zdraví kostí. Železo je nezbytné pro koloběh kyslíku v celém těle a zinek podporuje imunitní systém.

Kuchyňské využití

Loupaná konopná semínka můžete jednoduše přidat do jogurtů, müsli, cereálií nebo salátů. Pokud chcete vyzkoušet něco méně tradičního zkuste je použít jako náhradu za strouhanku (vhodné pro lidi citlivé na lepek). Běžně se mixují mandle s vodou, aby se vyrobilo mandlové mléko, stejnou věc můžete udělat i s konopnými semínky. Rozmixujte je s vodou a vytvoříte tak konopné mléko, které můžete použít jako alternativu k běžnému mléku v nápojích a receptech. Díky ořechové příchuti můžete semínky nahradit ořechy. Zkuste je na pečivu, koláčích nebo buchtách.
Vstoupit do e-shopu >>
Konopná semínka 500 g
semena konopná
loupaná konopná semínka
druhy konopných semínek
Nutriční hodnoty na 100g
Energetická hodnota: 2451 kJ
586 kcal
Tuky: 52 g
z toho nasycené mastné kyseliny: 5 g
Sacharidy: 2.4 g
z toho cukry: 1 g
Bílkoviny: 30 g
Sůl: 0 g

0