+420 704 384 480

(po-pá: 8-16 hod)

info@mikoma.cz

Lněná semínka zlatá

Mezi zlatými a hnědými lněnými semínky není příliš mnoho rozdílů. Nutriční hodnoty jsou prakticky stejné, takže jedním z mála rozdílů je jemnější a oříškovější chuť zlatých semínek. V zásadě se dá říci, že hnědá semínka se pěstují především pro zpracování na olej, zatímco ta zlatá pro přímou spotřebu. Pokud hledáte jemnější chuť a zajímavější barvu, sáhněte po těchto semínkách a rozhodně neprohloupíte. Jsou sice o pár korun dražší než hnědá, ale stále se jedná o jedny z nejlevnějších semínek, které tělu dodají spoustu potřebných vitamínů a minerálů.

Zdravotní výhody

Snižte hladinu cholesterolu - časopis Nutrition and Metabolism zjistil, že přidáním lněného semínka do stravy může přirozeně snížit hladinu cholesterolu. Obsažená vláknina totiž zachytává tuk a cholesterol v trávicím systému a ten se není schopen absorbovat do těla a krve. Jednoduchý a velmi účinný způsob.
Redukce váhy - studie publikovaná v časopise Journal of Nutrition zjistila, že lněná semínka nám pomáhají při hubnutí. Vzhledem k tomu, že jsou plné zdravých tuků a vlákniny, máme delší dobu pocit nasycení a nepřepadávají nás chutě k jídlu. Do těla tak dostáváme méně kalorií, které nás ovšem zasytí na delší dobu, což vede ke ztrátě hmotnosti.
Žádný lepek - lněná semínka jsou přirozeně bezlepková, takže se skvěle hodí pro všechny lidi s citlivostí na lepek. Také jde o vynikající alternativu zdroje Omega-3 tuků pro vegany a vegetariány (nahrazuje ryby a mořské plody).

Kuchyňské využití

Na trhu lze získat mnoho produktů z lněných semínek. Doporučujeme se zaměřit na úplný základ, což jsou tradiční nezpracovaná semínka. Jakékoliv zpracování pouze zvyšuje cenu výrobku a zároveň snižuje množství zdraví prospěšných látek. Rozhodně je vyzkoušejte přidat do müsli, cereálií, granol nebo jogurtů. Příjemnou chuť dodají i domácímu pečivu. Nezapomeňte na to, že semínka je potřeba rozkousat, jinak z nich tělo téměř žádné prospěšné látky nezíská. Skvělou možností je rozemletí v mixéru a přidávání do receptů ve formě prášku. Zkuste jimi zahustit ovocné nápoje a koktejly.
Vstoupit do e-shopu >>
Lněná semínka - zlatá 500 g
lněná semena zlatá
lněná semena zlatá
jak rostou lněná semínka
Nutriční hodnoty na 100g
Energetická hodnota: 2234 kJ
534 kcal
Tuky: 39 g
z toho nasycené mastné kyseliny: 3.7 g
Sacharidy: 29 g
z toho cukry: 1.6 g
Bílkoviny: 18.3 g
Sůl: 0.03 g

0