+420 704 384 480

(po-pá: 8-16 hod)

info@mikoma.cz

Makadamové ořechy

Makadamové ořechy jsou plody velkého stálezeleného stromu, který pochází z východní Austrálie. Tisíce let před evropským osídlením sbírali australští domorodci tyto ořechy v deštných pralesích a jedli je jako občerstvení. Až na počátku osmdesátých let 20. století byly makadamové ořechy poprvé vysazeny na Havaji, která je dnes jedním z předních světových vývozců. Ořechy jsou často prodávány namočené do čokolády nebo jiných sladkých polev. Lahodná máslová chuť se ovšem skvěle hodí i do pikantních pokrmů.

Zdravotní výhody

Podporuje metabolismus - makadamové ořechy jsou jedním z mála zdrojů potravy, které obsahují kyselinu palmitoolejovou, mononenasycenou mastnou kyselinu, která může zlepšit metabolismus tuků. Společně v kombinaci se zdravou stravou se tak jedná o skvělý prostředek, jak bojovat proti přibývání tělesné hmotnosti.
Omega 3 a 6 - ve srovnání s jinými ořechy obsahují makadamia nejnižší poměr Omega-6 k Omega-3 (1:1), což je důležité, protože většina lidí je vystavena riziku, že dlouhodobě přijímá příliš mnoho Omega-6 a příliš málo Omega-3. Konzumace potravin se zdravým podílem obou esenciálních mastných kyselin je důležitá pro snížení výskytu zánětů v našem těle.
Spousta minerálů - makadamové ořechy jsou dobrým zdrojem bílkovin, vlákniny, vápníku, fosforu, železa, hořčíku a draslíku. Jsou také vynikajícím zdrojem thiaminu a manganu. Thiamin hraje důležitou roli při podpoře nervového systému, při zachování dobrého zraku a při podpoře mozkových funkcí. Mangan je nezbytný pro absorpci vápníku, vývoj kostí a regulaci cukru v krvi.

Pěstování

Makadamové ořechy jsou připraveny na sklizeň v okamžiku, kdy začnou první plody padat na zem. Velké mechanické stroje je sbírají a posílají do zpracovatelských zařízení, kde se suší a odlupují. Ořechy jsou pak vyčištěny a prochází kontrolou kvality, kde se třídí podle velikosti a barvy. K rozlousknutí se využívají ocelové válečky, které vyvíjejí dostatečný tlak k rozbití skořápky, aniž by poškodily jádro ořechů uvnitř.
Vstoupit do e-shopu >>
Makadamové ořechy 250 g
makadamové ořechy
makadam složení
makadam strom
Nutriční hodnoty na 100g
Energetická hodnota: 3001 kJ
717 kcal
Tuky: 76 g
z toho nasycené mastné kyseliny: 12 g
Sacharidy: 14 g
z toho cukry: 4.6 g
Bílkoviny: 7.9 g
Sůl: 0 g

0