+420 704 384 480

(po-pá: 8-16 hod)

info@mikoma.cz

Originální mixy

Jak už samotný název napovídá, jedná se o speciálně namíchaná balení, která se skvěle hodí jako originální dárek. Nic Vám ovšem nebrání v tom, koupit si nějaký mix i pro sebe. Skvělá chuť čeká v každém balení.

Jaké je složení mixů?
Tyto balíčky obsahují 250g výběrového sušeného ovoce bez přidaného cukru a konzervantů (žádné síření). Ovoce je doplněno křupavými oříšky, které jsou ručně tříděné.

Jaká je trvanlivost?
Mixy doporučujeme spotřebovat co nejdříve, protože nejlépe chutnají čerstvé. Sáček vždy zavírejte a ukládejte na suché, chladné a temné místo. Takto skladovaný mix vydrží minimálně 6 měsíců.

Proč neslazené ovoce?
Cukr se do sušeného ovoce přidává jako konzervant, ale především pro to, aby snížil výrobní cenu. V proslazeném sušeném ovoci je pak více cukru než samotného ovoce, což se zákonitě projeví na chuti, která je dána pouze cukrem. Naše nepřislazované ovoce má naopak přirozenou přírodní chuť, která se s proslazovaným ovocem nedá vůbec srovnávat. Nekupujte si cukr, kupujte si ovoce.

Proč nesířené ovoce?
Oxid siřičitý je jedovatý a vysoce dráždivý, často zmiňovaný jako znečišťovatel ovzduší. Oxid siřičitý je antioxidant, konzervant a prostředek proti hnědnutí. Používá se jako rostlinné bělidlo zabraňující změnám barev ovoce a zeleniny, jako desinfekční prostředek v pivovarech a jako bělicí přísada. Zabraňuje rozšiřování plísní a bakterií. Mezi potenciální nežádoucí účinky vyvolané siřičitany patří bolest žaludku, bolesti hlavy, nevolnost a problémy astmatického typu. Skóre škodlivosti je 5 (nevhodné pro děti, alergen).

Co znamená "Může obsahovat alergeny"?
Jedná se výčet potenciálních alergenů, které se v mixu mohou vyskytnou. Pokud je zde uveden například "sezam", znamená to pouze to, že v místě, kde se zpracovává sušené ovoce, se zpracovává i sezam a tudíž zde existuje potenciální riziko, že se nějaké zrnko sezamu vyskytne nedopatřením v sušeném ovoci. Alergeny obsažené v mixu jsou vyznačeny tučně ve složení.

Jak jsou tyto mixy balené?
Vše je baleno v ozdobných papírových sáčcích (ručně psaný text), takže se skvěle hodí jako dárek k narozeninám nebo svátku. Pokud chcete na obal napsat něco speciálního, uveďte to prosím v komentáři u objednávky.

0