+420 704 384 480

(po-pá: 8-16 hod)

info@mikoma.cz

Ovoce a ořechy

Pokud máte zájem o menší jednodruhová balení sušeného ovoce nebo oříšků, tak tohle je přesně pro Vás. Nabízíme Vám to nejlepší sušené ovoce bez přidané cukru a konzervantů (žádné síření). Za pozornost stojí i výběrové oříšky, které navíc ručně přebíráme. Balení jsou skvělá jen tak do kapsy, takže je u sebe můžete mít celý den a občas si zobnout ;). Tady prostě nemůžete šlápnout vedle.

Jak je balení velké?
Každé balení obsahuje 250 g výběrového sušeného ovoce nebo oříšků.

Jaká je trvanlivost?
Sáček vždy zavírejte a ukládejte na suché, chladné a temné místo. Takto skladované balení vydrží minimálně 6 měsíců.

Proč neslazené ovoce?
Cukr se do sušeného ovoce přidává jako konzervant, ale především pro to, aby snížil výrobní cenu. V proslazeném sušeném ovoci je pak více cukru než samotného ovoce, což se zákonitě projeví na chuti, která je dána pouze cukrem. Naše nepřislazované ovoce má naopak přirozenou přírodní chuť, která se s proslazovaným ovocem nedá vůbec srovnávat. Nekupujte si cukr, kupujte si ovoce.

Proč nesířené ovoce?
Oxid siřičitý je jedovatý a vysoce dráždivý, často zmiňovaný jako znečišťovatel ovzduší. Oxid siřičitý je antioxidant, konzervant a prostředek proti hnědnutí. Používá se jako rostlinné bělidlo zabraňující změnám barev ovoce a zeleniny, jako desinfekční prostředek v pivovarech a jako bělicí přísada. Zabraňuje rozšiřování plísní a bakterií. Mezi potenciální nežádoucí účinky vyvolané siřičitany patří bolest žaludku, bolesti hlavy, nevolnost a problémy astmatického typu. Skóre škodlivosti je 5 (nevhodné pro děti, alergen).

Co znamená "Může obsahovat alergeny"?
Jedná se výčet potenciálních alergenů, které se v mixu mohou vyskytnou. Pokud je zde uveden například "sezam", znamená to pouze to, že v místě, kde se zpracovává sušené ovoce, se zpracovává i sezam a tudíž zde existuje potenciální riziko, že se nějaké zrnko sezamu vyskytne nedopatřením v sušeném ovoci. Alergeny obsažené v mixu jsou vyznačeny tučně ve složení.

Co znamená "prémiová kvalita"?
Do naší nabídky zařazujeme pouze produkty, které obsahují co nejméně přidaných látek, ale to není vše. Kvalita ořechů se například rozlišuje i podle velikosti, kdy za nejlepší se považují ty největší, které pro Vás také vybíráme. U každé položky z naší nabídky si můžete být 100% jisti, že prošla důkladným výběrem a nabízíme ji proto, že si stojíme za její kvalitou.

Proč jíst ořechy?
Ořechy jsou zdraví prospěšné, obsahují spoustu zdravých tuků, bílkovin, vitaminů a minerálů. Rozhodně bychom je měli zařadit do našeho pravidelného jídelníčku. Velkým mýtem je tvrzení, že konzumací ořechů se přibírá na váze. Není to pravda. Ve skutečnosti totiž pomáhají při hubnutí. Nic se ovšem nesmí přehánět. Doporučená denní dávka ořechů je cca 30 - 40 g. Tak s chutí do toho.

0