+420 704 384 480

(po-pá: 8-16 hod)

info@mikoma.cz

Piniové ořechy

Piniové oříšky mají jemnou sladkou a ořechovou chuť, kterou se dá doplnit mnoho receptů. Skvěle se hodí do krémové omáčky pesto, zkuste je přidat do cookies, pečiva a koláčů, kterým dodají nezaměnitelnou chuť. Opečené piniové oříšky získávají unikátní chuť, která je ideální do salátů, těstoviny a jiných pokrmů.

Zdravotní výhody

Prospívají srdci - pinie jsou vynikajícím zdrojem mononenasycených tuků, jako je kyselina olejová, které podporují zdraví srdce. Kyselina olejová je zodpovědná za snížení hladiny LDL "špatného" cholesterolu v krvi a zlepšení antioxidační aktivity.
Potlačují chuť k jídlu - článek představený v roce 2006 v American Chemical Society diskutoval o vlivu kyseliny linolenové (vyskytuje se v piniových oříšcích) na pocity hladu. Výzkumníci zjistili, že kyselina linolenová stimuluje uvolňování hormonů, které potlačují hlad a navozují pocit plnosti.
Dodají energii - podobně jako u jiných druhů ořechů, piniové ořechy obsahují živiny, které přirozeně zvyšují energetickou hladinu. Jsou totiž dobrým zdrojem bílkovin a hořčíku, které dodávají energii.
Zpomalují proces stárnutí - vyhněte se předčasnému stárnutí s hrstkou piniových oříšků denně. Tyto malé ořechy jsou plné antioxidantů, které bojují proti škodlivým účinkům volných radikálů.
Zlepšují zrak - lutein je typ karotenoidu, který chrání zdraví očí blokováním modrého světla ze slunce, čímž zabraňuje poškození sítnice. Lutein nalezený v borovicových oříšcích může pomoci zabránit věkem podmíněné makulární degeneraci (AMD), hlavní příčině slepoty u starších dospělých.

Pěstování

Piniové ořechy jsou malá, podlouhlá a jedlá semena borovice pinie. Když jsou zralá borová semínka připravena ke sběru, šišky se shromažďují, suší a zpracovávají, aby se otevřely a bylo možné vybrat semínka. Sběr je náročný na pracovní sílu a přispívá k vysoké ceně piniových ořechů ve srovnání s jinými odrůdami.
Vstoupit do e-shopu >>
Piniové ořechy 250 g
pinie ve skořápce
pinie šiška
větev borovice pinie
Nutriční hodnoty na 100g
Energetická hodnota: 2549 kJ
609 kcal
Tuky: 51 g
z toho nasycené mastné kyseliny: 5.4 g
Sacharidy: 12 g
z toho cukry: 3.2 g
Bílkoviny: 24 g
Sůl: 0.02 g

0