+420 704 384 480

(po-pá: 8-16 hod)

info@mikoma.cz

Rozinky Jumbo - tmavé

Historie Kréty, Peloponéského poloostrova a dokonce celého Středozemí byla ovlivněna právě pěstováním vinné révy. Starověcí Řekové, a po nich Římané, byli vždy považováni za nevýznamnější pěstitele vinné révy a producenty vína celkově. Víno u nich poznamenalo vše – od mytologie, přes malířství, sochařství, poezii, zvyky a tradice až po medicínu, obchod, stravovací návyky a dokonce náboženství. I starověcí řečtí myslitelé, jako byli například Hérodotos, Platón nebo Aristoteles, často ve svých dílech zmiňovali právě rozinky. Používali pro ně názvy „astafides“, „stafylides“ nebo „stafides“, přičemž třetí zmiňovaný výraz se pro rozinky používá v moderní řečtině dodnes.

Zdravotní výhody

Spousta vitamínů - v sušených plodech vinné révy se ukrývá celá řada nutričně významných látek. Z vitamínů to jsou vitamíny řady B, vitamín A, vitamín E a malé množství vitamínu C. Z minerálních látek dominuje železo, které většině lidí chybí.
Silný antioxidant - rozinky jsou stejně jako plody vinné révy významným zdrojem antioxidantů – látek, jež nás chrání před nebezpečnými volnými radikály z ovzduší i potravin (ve velkém objemu v organismu vznikají i při stresu a náročných sportovních výkonech). Volné radikály mají neblahý vliv na náš organismus, urychlují stárnutí buněk a stojí v pozadí celé řady onemocnění (včetně nádorových). Mezi nejvýznamnější antioxidanty, které v rozinkách najdeme patří katechin, quercetin a také populární resveratrol.
Lepší trávení - konzumací rozinek uděláte dobře i vašim střevům, obsahují totiž velké množství vlákniny, kterou potřebujete pro správné trávení. A zanedbatelný není ani počet minerálů, které v této dobrotě najdete, ať už je to železo (proti chudokrevnosti), draslík (prospívá srdci i ledvinám) nebo vápník pro zdravé kosti.

Kuchyňské využití

Rozinky netvoří většinou základ pokrmu, představuje spíše pochutinu, která jídlu dodá specifickou chuť. Najdeme je v koláčích, moučnících, cukroví, pudincích, krémech, omáčkách, nádivkách, masových pokrmech a marinádách. Nejlépe si rozumí s tvarohem, jablky, kachnou nebo třeba husou. Námi nabízené rozinky Jumbo představují skutečnou kvalitu mezi běžně dostupnými druhy rozinek. Jsou krásně šťavnaté, velké a plné chuti. Vůbec se nedají srovnávat s levnými druhy z hypermarketů, které jsou povětšinou vysušené a se spoustou zrníček. Rozdíl je obrovský a i proto můžeme rozinky Jumbo doporučit i jako zdravé mlsání během dne.
Vstoupit do e-shopu >>
Rozinky Jumbo - tmavé 250 g
sušené nesířené rozinky - jumbo
sušené rozinky - jumbo tmavé bez cukru
jak rostou rozinky
Nutriční hodnoty na 100g
Energetická hodnota: 1279 kJ
306 kcal
Tuky: 1 g
z toho nasycené mastné kyseliny: 0.1 g
Sacharidy: 70 g
z toho cukry: 68 g
Bílkoviny: 6.9 g
Sůl: 0.5 g

0