+420 704 384 480

(po-pá: 8-16 hod)

info@mikoma.cz

Rozinky Korintky

Dnes se k produkci rozinek v zásadě používají dvě základní odrůdy vinné révy: korintská, která se pěstuje zejména v severní části Peloponéského poloostrova, a sultánka, kterou najdeme hlavně na Krétě. Malé tmavé rozinky se získávají právě sušením korintské odrůdy, která má mimo jedinečné chuti i tu výhodu, že neobsahuje pecičky, takže pokud Vám v rozinkách vadí, tak Korintky jsou tou správnou volbou. Vzhledem k tomu, že 80 % korintské odrůdy vinné révy dnes pochází z Řecka, je v mezinárodním měřítku považovaná za unikátní produkt. Přispívá k tomu i fakt, že je možné ji použít dvojím způsobem – usušit na rozinky nebo zpracovat na víno.

Zdravotní výhody

Spousta vitamínů - v sušených plodech vinné révy se ukrývá celá řada nutričně významných látek. Z vitamínů to jsou vitamíny řady B, vitamín A, vitamín E a malé množství vitamínu C. Z minerálních látek dominuje železo, které většině lidí chybí.
Silný antioxidant - rozinky jsou stejně jako plody vinné révy významným zdrojem antioxidantů – látek, jež nás chrání před nebezpečnými volnými radikály z ovzduší i potravin (ve velkém objemu v organismu vznikají i při stresu a náročných sportovních výkonech). Volné radikály mají neblahý vliv na náš organismus, urychlují stárnutí buněk a stojí v pozadí celé řady onemocnění (včetně nádorových). Mezi nejvýznamnější antioxidanty, které v rozinkách najdeme patří katechin, quercetin a také populární resveratrol.
Lepší trávení - konzumací rozinek uděláte dobře i vašim střevům, obsahují totiž velké množství vlákniny, kterou potřebujete pro správné trávení. A zanedbatelný není ani počet minerálů, které v této dobrotě najdete, ať už je to železo (proti chudokrevnosti), draslík (prospívá srdci i ledvinám) nebo vápník pro zdravé kosti.

Kuchyňské využití

Rozinky netvoří většinou základ pokrmu, představuje spíše pochutinu, která jídlu dodá specifickou chuť. Najdeme je v koláčích, moučnících, cukroví, pudincích, krémech, omáčkách, nádivkách, masových pokrmech a marinádách. Nejlépe si rozumí s tvarohem, jablky, kachnou nebo třeba husou. Námi nabízené rozinky Korintky představují skutečnou kvalitu mezi běžně dostupnými druhy rozinek. Jsou krásně šťavnaté, drobné, plné chuti a především neobsahují žádné pecičky. Vůbec se nedají srovnávat s levnými druhy z hypermarketů, které jsou povětšinou vysušené a se spoustou zrníček. Rozdíl je obrovský a i proto můžeme Korintky doporučit i jako zdravé mlsání během dne.
Vstoupit do e-shopu >>
Rozinky Korintky - 250 g
sušené nesířené rozinky korintky
sušené rozinky korintky bez cukru
jak rostou rozinky korintky
Nutriční hodnoty na 100g
Energetická hodnota: 1252 kJ
299 kcal
Tuky: 1 g
z toho nasycené mastné kyseliny: 0.1 g
Sacharidy: 79 g
z toho cukry: 59 g
Bílkoviny: 3.1 g
Sůl: 0 g

0