+420 704 384 480

(po-pá: 8-16 hod)

info@mikoma.cz

Mango plátky

Mangovník je příkladem rozmanitosti tropické vegetace. Na dvacet metrů vysokém stromě vykvete přibližně čtyři miliony květů ročně, z nichž se „jen“ dvacet pět tisíc vyvine v plod. Díky této bohaté úrodě domorodci považují mangovník za jakousi přírodní spižírnu, která jim poskytuje dostatek živin a potravy. Mangovník se dožívá průměrně sta let a za tuto dobu stihne urodit až dva miliony kusů ovoce. Každý plod je mistrovským dílem přírody. Je výjimečný nejen svojí vůní a lahodnou chutí, nýbrž dietetickými a terapeutickými účinky.

Zdravotní výhody

Pro silnou imunitu - pokud potřebujete posílit svůj imunitní systém, zkuste do jídelníčku zařadit mango. Obsahuje totiž velké množství vitamínu A, jenž je silným antioxidantem, který pomáhá chránit tělo před poškozením volnými radikály a bohaté je též na vitamín C, jenž je při posilování fungování imunitního systému velmi účinný.
Povzbuďte mozkové funkce - díky vysokému obsahu vitamínu B6, který je nezbytný pro správné fungování nervového systému a funkcí mozku, a také glutaminu – důležité neesenciální biogenní aminokyselině, která pomáhá zlepšit koncentraci a paměť, je mango skvělou volbou pro dlouhodobé zachování zdraví mozku.
Lepší trávení - mango se pro vás může stát také vynikajícím prostředkem ke zlepšení trávení. Je vynikajícím zdrojem vlákniny (jedno mango zajistí asi 20% potřebné denní dávky vlákniny) a draslíku, jehož nedostatek v těle může způsobit nerovnováhu tekutin v těle, která může mít potažmo za následek například zácpu.
Zdravá pokožka - zařadíte-li mango do svého denního stravovacího režimu, velmi brzy se to může projevit i na vaší pokožce. Pleť bude zdravější a jasnější. Plátky manga pak můžete použít také jako čistič pórů a hydratační prostředek pro pokožku obličeje. S pomocí jogurtu a medu si z něj můžete připravit také nenahraditelnou masku pro projasnění pleti.

Kuchyňské využití

Plátky manga jsou poměrně houževnaté, takže je doporučujeme především těm, kterým nevadí trochu toho žvýkání. Skvěle se hodí jako zdravá svačinka, kterou si můžete dopřát kdykoli během dne. Pokud se plátky nakrájí na malé kousky, mohou se přidat do nejrůznějších snídaňových směsí (müsli, cereália, kaše granoly), což jistě ocení nejen děti. Jelikož se jedná o nesířené a nepřislazované ovoce, zachovává si přirozenou chuť a vůni. Tímto nákupem zkrátka namůžete udělat chybu.
Vstoupit do e-shopu >>
Mango plátky 250 g
sušené nesířené plátky manga
sušené plátky manga bez cukru
jak roste mango
Nutriční hodnoty na 100g
Energetická hodnota: 1505 kJ
360 kcal
Tuky: 0 g
z toho nasycené mastné kyseliny: 0 g
Sacharidy: 89 g
z toho cukry: 42 g
Bílkoviny: 1 g
Sůl: 0.2 g

0