+420 704 384 480

(po-pá: 8-16 hod)

info@mikoma.cz

Meruňky natural - velké

Meruňka obecná (Armeniaca vulgaris) je ovocný strom dorůstající výšky až 6 metrů, který řadíme mezi peckoviny. Meruňky jsou původem z Číny nebo ze Sibiře, nikoliv však z Arménie, jak by mohl naznačovat jejich název. Někdy se jim také říká "arménské jablko". Meruňky se pěstovaly ve staré Číně již před 4000 lety. Z Asie se dostaly do starověkého Říma, kde byly velmi oblíbené. Z oblasti Itálie byly dovezeny v 17. stol. na naše území. Pěstování meruněk na našem území tedy nesahá nijak daleko do historie, přesto se stala velmi oblíbeným ovocem. Zkuste se zajet podívat na jižní Moravu a uvidíte, že roste téměř v každé zahradě.

Zdravotní výhody

Nastartujte metabolismus - meruňky působí blahodárně na střeva a zažívací trakt. Účinně zklidní různé střevní koliky a celkově pročistí organismus. V sušené podobě jsou skvělou prevencí i lékem na zácpu. Stačí sníst každé ráno tři kousky a máte vyhráno. Fantasticky se postarají o překyselený organismus. Pokud vás trápí chronické potíže se zažíváním a pálení žáhy, určitě byste je měli přidat na svůj jídelníček.
Chraňte srdce - mnohé studie dokazují zázračný vliv meruňek na srdce. Snižují totiž škodlivý LDL cholesterol, tím fungují jako prevence před vznikem kardiovaskulárních onemocnění. Toto ovoce se doporučuje osobám s nemocným srdcem a vůbec každému, kdo má problémy s oběhovou soustavou. Fungují jako krevní filtr.
Zdravé oči - sušené meruňky obsahují velké množství beta-karotenu, který brání organismus před poškozením volnými radikály. Celkově chrání zrak, posílí imunitu a hlavně zlepší kvalitu vaší pokožky. V létě si je jistě dopřávejte v hojném počtu, beta-karoten vás připraví na ostré sluníčko a opalování. Navíc podle mnoha studií působí beta-karoten jako prevence před vznikem některých druhů rakovin.
Zatočte s anémií - meruňky jsou bohaté na železo, a to ještě více, když jsou nasušené. Získáte koncentrovaného pomocníka v boji proti chudokrevnosti.

Kuchyňské využití

V případě tohoto ovoce je vysvětlovat kuchyňské využití podobné, jako nosit dříví do lesa. Námi nabízený druh je nesířený a sušený přirozenou cestou pod tureckým sluncem. Pokud hledáte 100% přírodní meruňky, pak jste je právě našli. Skvěle se hodí jako zdravé mlsání nebo nakrájené na kostičky do müsli a cereálií. Zkuste je přidat i do domácího pečiva, jogurtů atd.
Vstoupit do e-shopu >>
Meruňky natural - velké 250 g
sušené nesířené meruňky
sušené meruňky - velké bez cukru
jak rostou meruňky
Nutriční hodnoty na 100g
Energetická hodnota: 1050 kJ
251 kcal
Tuky: 1 g
z toho nasycené mastné kyseliny: 0.1 g
Sacharidy: 50 g
z toho cukry: 46 g
Bílkoviny: 5.3 g
Sůl: 0.03 g

0