+420 704 384 480

(po-pá: 8-16 hod)

info@mikoma.cz

Višně natural

Názory vědců na původ višní se liší. Valná většina odborníků se však domnívá, že je do Evropy přivezli Římané z Malé Asie na začátku našeho letopočtu. V historických dobách se plané formy višní bohatě vyskytovaly po celé Evropě. Nejvíce rozšířené byly ve Švýcarsku, Španělsku, Itálii a v jižní Evropě. Dnes se počet planých stromů výrazně snižuje a ve větším počtu se vyskytuje jen na Balkánu. Z historického pohledu jsou třešně a višně považovány za typické stromy rostoucí po celé Evropě, ačkoliv dnes už toto tvrzení neplatí. Nicméně i České republice lze planou formu najít, lidově se jí říká "ptáčnice" a jde o mnohonásobného křížence mezi třešněmi a višněmi. Její plody jsou podstatně menší než u pěstovaných odrůd.

Zdravotní výhody

Pro lepší paměť - antioxidanty hrají klíčovou roli při zlepšování paměti, učení a podporují i další kognitivní funkce. Chrání mozek před volnými radikály, které mohou poškodit zdravou tkáň a jsou spojeny se zhoršováním paměti. Pro posílení paměti odborníci doporučují konzumovat ovoce s vysokým obsahem antioxidantů a višně jich jsou plné.
Kvalitnější spánek - višně obsahují melatonin, kterému se také říká "hormon spánku". V posledních dekádách je v centru pozornosti vědců i farmaceutických firem, protože má dalekosáhlé účinky na stav celého organismu. Melatonin se účastní koordinace denních rytmů a spánku. Jeho hladina v krvi se za normálních okolností zvyšuje po nástupu tmy a vrcholí uprostřed noci, aby podpořila spánek. Nedostatek melatoninu způsobuje nespavost. Pokud máte problémy s nespavostí, konzumace višní Vám může výrazně pomoci.
Zdravé srdce - díky přítomnosti antokyanů, jsou višně přínosné i pro správný chod srdce. Navíc jsou bohaté na draslík, který pomáhá regulovat srdeční frekvenci, krevní tlak a snižuje riziko hypertenze.

Kuchyňské využití

Pokud hledáte skutečnou pochoutku mezi sušeným ovocem, tak rozhodně sáhněte po višních. Ačkoliv se mohou zdát obyčejné, opak je pravdou. Vzhledem k mírně kyselejší chuti, horší skladovatelnosti a náchylnosti k chorobám nejsou tak populární jako třešně, které je vytlačují z českých sadů. Višně se tak stávají čím dál vzácnější. Námi nabízené višně pochází z českých a moravských sadů, neobsahují žádné přidané látky ani konzervanty, takže si zachovávají přirozenou chuť, která Vás ohromí. Skvěle se hodí do jogurtů, müsli a cereálií. Můžete je přidat do buchet a dalších sladkých receptů. Nebo si je vychutnejte jen tak, protože když je něco perfektní, tak to není potřeba nijak vylepšovat .... stačí ochutnat a podlehnout.
Vstoupit do e-shopu >>
Višně natural 250 g
sušené nesířené višně
sušené višně natural bez cukru
jak rostou višně natural
Nutriční hodnoty na 100g
Energetická hodnota: 1270 kJ
304 kcal
Tuky: 1 g
z toho nasycené mastné kyseliny: 0 g
Sacharidy: 67 g
z toho cukry: 53 g
Bílkoviny: 4.7 g
Sůl: 0.01 g

0