+420 704 384 480

(po-pá: 8-16 hod)

info@mikoma.cz

Banán kousky

Banán byl domestikován v jihovýchodní Asii a podle nálezů se usuzuje, že prapůvodní domovinou je Papua-Nová Guinea. O banánech se zmiňují buddhistické texty a dokonce i Alexandr Veliký jimi byl uchvácen. Čína byla první zemí, která začala banánovníky pěstovat v sadu, odtud je islámští dobyvatelé přinesli do Palestiny a dále do Afriky. Naproti tomu Amerika objevila banány až díky portugalským kolonistů na začátku 16. století. Zajímavé je, že banán původně vypadal úplně jinak, než jak ho známe dnes. Původní plod obsahoval semena a ani zdaleka byste v něm nenašli žlutou dužinu, kterou dnes jíme.

Zdravotní výhody

Mnoho důležitých živin - banány patří mezi nejoblíbenější ovoce na světě nejen proto, že skvěle chutnají, ale obsahují také celou řadu blahodárných živin a antioxidantů. Pokud chcete svému tělu dodat měď, mangan, draslík, vitamín B6, vitamín C, čisté sacharidy a vlákninu, pak jen těžko budete hledat něco lepšího, než je právě toto ovoce.
Snižuje krevní tlak - draslík je minerál, který má zásadní význam pro zdraví srdce, zejména kontrolu krevního tlaku. Banány jsou kvalitním zdrojem draslíku a byla by škoda tuto jeho vlastnost nevyužít. Draslík dokáže snížit tlak a tím minimalizuje pravděpodobnost vzniku onemocnění srdce.
Vyhněte se depresím - banán má vysokou hladinu tryptofanu, který pomáhá překonat deprese. Naše tělo přemění tryptofan na serotonin, což je "hormon štěstí". Banán také obsahuje vitamín B6 a hořčík, který vám pomůže dobře spát a uvolnit svaly.
Antioxidanty - banán je kvalitním zdrojem antioxidantů, které chrání naše tělo před formováním volných radikálů (mohou způsobit rozvoj rakoviny).

Kuchyňské využití

Náš sušený banán má tu výhodu, že není přislazovaný ani sířený, takže se skvěle hodí do mnoha receptů. Přirozená chuť a šťavnatá dužina oživí müsli, cereálie a další sladké recepty. Skvěle se hodí i jen tak na zdravé mlsání během dne. Nejedná se o známé chipsy, které jsou smaženy na oleji. Tento produkt je vhodný i pro sportovce (snadno stravitelné sacharidy).
Vstoupit do e-shopu >>
Banány kousky 250 g
sušený nesířený banán
sušený banán
jak roste banán
Nutriční hodnoty na 100g
Energetická hodnota: 1306 kJ
312 kcal
Tuky: 1 g
z toho nasycené mastné kyseliny: 0.2 g
Sacharidy: 69 g
z toho cukry: 37 g
Bílkoviny: 3.3 g
Sůl: 0 g

0