+420 704 384 480

(po-pá: 8-16 hod)

info@mikoma.cz

Zázvor natural

Zázvor pochází z Číny, kde se pěstuje již několik tisíc let. Později byl dovezen do Indie, kde si získal velkou popularitu. Zmínky o zázvoru najdeme ve starých lékařských knihách, kde se mu přisuzují léčivé účinky. Z tropických oblastí se díky obchodníkům z arabských zemí dostal až starověkého Říma, kde ho začali přidávat do mnoha druhů jídla - cukrovinky, omáčky, maso atd. Po pádu Římské říše zázvor z evropské kuchyně prakticky zmizel a to na několik staletí. Do Evropy se opět začal dovážet až v 11. století. Díky mořeplavcům se dostal i do Karibiku. V dnešní době jsou karibské země, především Jamajka, jedním z významných vývozců zázvoru.

Zdravotní výhody

Posiluje imunitní systém - užívání zázvoru je jeden z nejlepších způsobů, jak si zvýšit svou obranyschopnost a zůstat zdravý. Má totiž silné protivirové účinky, například proti stafylokoku nebo streptokoku, působí antitoxicky, protože čistí lymfatický systém a tím detoxikuje tělo, je vhodný i proti mykózám. Podporuje pocení, které oceníte při zvýšené teplotě. Také se mu daří rozpouštět hlen v plicích, usnadňuje vykašlávání a zmírňuje bolest v krku. Je tak vhodným doplňkem při boji s nachlazením a chřipkou.
Udržuje zdravé srdce a krevní oběh - zázvor je plný důležitých látek, ale je to především vysoký obsah draslíku a manganu, kvůli kterému má tak blahodárné účinky na srdce, cévy a dokonce i močové cesty. Užívání také pomáhá se snížením vysokého tlaku a cholesterolu. Snižuje srážlivost krve a tím pádem působí preventivně proti mrtvici. Oblíbený je i pro diabetiky nebo ty, kterým toto onemocnění hrozí. Normalizuje totiž cukr a zvyšuje účinek diabetických léků. Podle jedné studie zlepšil hladinu insulinu u pacientů s diabetem 2. typu.
Uklidňuje žaludek - zázvor zklidňuje podrážděný žaludek, přičemž pomáhá předejít nadýmání a plynatosti. Působí na všechny druhy nevolnosti, ať už kinetózy nebo ranní nevolnosti u těhotných žen, kde podle jedné porovnávací studie zázvor vykazoval ještě lepší výsledky pro mírnění ranní nevolnosti než vitamín B6. Jeho účinky však sahají i dále. Pomáhá napravit jakékoliv poruchy trávení, působí proti střevním vředům a je často doporučován na břišní koliky a dyspepsii.

Kuchyňské využití

Zázvor má nejenom mnohé léčivé účinky, ale také spoustu způsobů užívání. Neměl by chybět v žádné domácnosti a to v jakékoliv podobě. Ten náš je čistě naturální, neobsahuje žádné přidané látky, není sířený a především je bez přidaného cukru. Máte tak k dispozici opravdu kvalitní produkt, se kterým se dají dělat kouzla. Silný zázvorový čaj je skvělý prostředek na posílení imunity, v boji proti chřipce, nachlazení a na léčení zánětů. Zázvor stačí pokrájet, zalít horkou vodou a nechat vyluhovat. Pak už jen přidejte med a citrón pro dochucení.
Vstoupit do e-shopu >>
Zázvor natural 250 g
sušený nesířený zázvor
sušený zázvor natural bez cukru
jak roste zázvor natural
Nutriční hodnoty na 100g
Energetická hodnota: 1470 kJ
351 kcal
Tuky: 0 g
z toho nasycené mastné kyseliny: 0 g
Sacharidy: 85 g
z toho cukry: 62 g
Bílkoviny: 0 g
Sůl: 0 g

0